شنبه 03 آبان 1399
Fri 23 Oct 2020
ساعت:00:34:01
 • آغاز همکاری خانه اقتصاد ایران و خانه سینما

  آغاز همکاری خانه اقتصاد ایران و خانه سینما

 • جلسه هییت مدیره خانه اقتصاد ایران با وزیر اقتصاد و دارایی دکتر علی طیب نیا

  جلسه هییت مدیره خانه اقتصاد ایران با وزیر اقتصاد و دارایی دکتر علی طیب نیا

 • دیدار اعضای خانه اقتصاد ایران با حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی

  دیدار اعضای خانه اقتصاد ایران با حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی

 • جلسه تلفیق هییت رییسه کمیسیون ها و هییت مدیره خانه اقتصاد ایران

  جلسه تلفیق هییت رییسه کمیسیون ها و هییت مدیره خانه اقتصاد ایران

کد خبر:148
تعداد بازدید:157
98/03/22 - 14:08

تعیین قیمت 42 میلیون تومانی برای دنا

تعیین قیمت 42 میلیون تومانی برای دنا ؛ 6 میلیون زیر قیمت پیشنهادی ایران خودرو
تعیین قیمت 42 میلیون تومانی برای دنا

پس از آنکه در طول چند جلسه شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودروی دنا توفیقی حاصل و رقم دقیقی اعلام نشد، سرانجام مرکز ملی رقابت اقدام به قیمت‌گذاری این خودرو کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از چند هفته کش و قوس شورای رقابت خبر از تنظیم دستورالعمل قیمت‌گذاری این خودرو داد و قرار شد که قیمت پایه این خودرو قیمت سورن به اضافه قیمت قطعات اضافی آن باشد.

 

البته رییس شورای رقابت قیمت حدودی این خودرو را 42 میلیون تومان عنوان کرده بود که به نظر می‌رسید خودروسازان زیاد از این قیمت خوشحال نشدند.

 

در همین راستا معاون فروش و بازاریابی گروه صنعتی ایران خودرو از ارائه اطلاعات تکمیلی مربوط به قیمت‌گذاری خودروی دنا به شورای رقابت خبر داد.

 

عبدالله بابایی به ایسنا گفته بود که طی نامه‌ای رسمی به شورای رقابت اطلاعات تکمیلی مرتبط با قیمت‌گذاری خودروی دنا به این شورا ارائه شده است.

 

وی ادامه داد: امیدواریم شورای رقابت با توجه به اطلاعات تکمیلی و جدید، قیمت‌گذاری دنا را مجددا بررسی کرده و براساس این اطلاعات قیمت را تعیین کند.

 

به گفته معاون فروش و بازاریابی گروه صنعتی ایران خودرو پیشنهاد قیمت 48 میلیون تومانی برای خودروی دنا با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید این خودرو صورت گرفته و مستندات آن نیز به شورای رقابت ارائه شده است.

 

این در حالی است که مرکز ملی رقابت سرانجام بر اساس دستورالعمل تنظیم قیمت خودروی دنا مصوب دویست و ششمین جلسه شورای رقابت، اقدام به محاسبه قیمت خودروی دنا کرد که بر این اساس سقف قیمت مصرف کننده خودروی دنا برابر 42 میلیون تومان اعلام شده است.

 

به این ترتیب به نظر می‌رسد که در نهایت تیغ ایران خودرویی‌ها برش کافی را نداشته و همان قیمت اولیه برای خودروی دنا در نظر گرفته شد.

منبع : ایسنا

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت و نرم افزار حسابداری فناوری اطلاعات پارمیس