چاپ کردن این صفحه
چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 ساعت 10:43

ضرورت توجه به فرهنگ سازی در حوزه بازار سرمایه و توسعه کیفی بورس مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در جلسه مشترکی که بین کمیسیون بازار سرمایه خانه اقتصاد ایران و مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور ابراهیم جمیلی رئیس خانه اقتصاد ایران و محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل سازمان بورس تشکیل شد مباحثی همچون تأسیس مرکز رتبه بندی و اعتبارسنجی، تشکیل کانون تحلیلگران مستقل مورد اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار  مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه هم چنین در خصوص لزوم توجه به فرهنگ سازی در حوزه بازار سرمایه و توسعه کیفی بورس تبادل نظر شد.

در ابتدا ابراهیم جمیلی با اشاره به برون سپاری فعالیت های سازمان بورس، آن را یکی از راه هایی دانست که به تحقق نقشه استراتژیک سازمان بورس کمک می کند.

وی ضمن دعوت از مدیران سازمان بورس برای حضور در جلسات کمیسیون بازار سرمایه خانه اقتصاد افزود: تشکیل کانون های تخصصی در بازار سرمایه به پویایی این بازار کمک می کند و خانه اقتصاد آمادگی دارد برای تشکیل کانون شرکت های فرابورسی و کانون شرکت های کوچک و متوسط پذیرفته شده در بورس و فرابورس اقدام نماید.

رئیس خانه اقتصاد ایران تصریح کرد: خانه اقتصاد ایران در زمینه ورود شرکت ها به بازار سرمایه و جذب سرمایه گذاران خارجی نیز برنامه هایی را در دست اجرا دارد.

محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این جلسه ضمن اشاره به نقش بازار سرمایه در تأمین مالی تأکید کرد: در تلاش هستیم تأمین مالی در بازار سرمایه سهم بیشتری به دست آورد و فرآیند آن تسهیل شود.

فطانت خاطرنشان کرد: به دلیل تحریم های کشور، تأمین مالی بین المللی کمرنگ شده است.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه ای جدید برای جذب سرمایه گذاران خارجی اظهار داشت: باید سرمایه گذاران خارجی را به سمت اوراق با درآمد ثابت هدایت کنیم.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار فرهنگ سازی در خصوص بازار سرمایه را یکی از عوامل توسعه بازار سرمایه دانست.

در خاتمه این جلسه پیشنهاداتی از جانب کمیسیون بازار سرمایه خانه اقتصاد ایران در خصوص دستورالعمل ها، مقررات و آئین نامه ها، طرح و پروژه های توسعه ای در بازار سرمایه ارائه شد.

 

 

بازدید 1651 بار
مدیر سایت

آخرین‌ها از مدیر سایت