چاپ کردن این صفحه
چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 ساعت 14:09

دیدار اعضای خانه اقتصاد ایران با حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تاکید حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی بر ضرورت اجرای سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی در کشور و افزایش نهادهای غیر دولتی

حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیات رئیسه خانه اقتصاد ایران، با اشاره به ضرورت تعامل سازنده میان دستگاههای مختلف کشور به منظور حل مشکلات اقتصادی، خواستار عملیاتی شدن سیاستهای اصلی و کلان کشور و توجه بیشتر به راهکارهای عملیاتی اقتصاد مقاومتی هستیم.

ایشان ضمن انتقاد از مشکلاتی همچون خام فروشی و نبود سیاستگذاری یکپارچه در ساختار اقتصاد کشور، اظهار داشتند که سیاستهای تدوین شده و مصوب کشور می بایست فصل الخطاب باشد و دستگاههای دولتی موظفند در چارچوب این سیاستها اقدامات و فعالیتهای مناسب را برای جل مشکلات اقتصادی کشور، برنامه ریزی و اجرا کنند.

رئیس هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه، با مقایسه اقتصاد کشور با اقتصاد جهانی و دیگر کشورها، به فرصتها و ظرفیت منحصر به فرد موجود در اقتصاد کشور اشاره کردند و بر ضرورت بهره گیری از این مزیتها برای دستیابی به اهداف اقتصاد نظام ضروری است.

پیش از بیانات حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی، آقای ابراهیم جمیلی رئیس خانه اقتصاد ایران ضمن معرفی این تشکل، فعالیتها و اقدامات این مجموعه را در عرصه های علمی و پژوهشی تشریح کرده و گفت تاسیس موسسه اعتبارسنجی بخش خصوصی و نیز معرفی اقتصاد دان برجسته کشور را از اهداف این نهاد غیردولتی است.

وی ضمن اعلام آمادگی صاحب نظران اقتصادی اظهار داشت: خواستار تحقق شرایط اقتصاد سالم برای تولیدکنندگان و بهره مندی از امکانات صندوق توسعه ملی و منابع نظام بانکی، در دوران پسا تحریم هستیم.

در پایان دیدار، روسای کمیسیونهای توسعه صادرات، بازار، صنعت، حمل و نقل و امورگمرکی، کشاورزی و اعضای هیات رئیسه خانه اقتصاد، گزارشی از فعالیت های حوزه خود ارائه کرد و دیدگاهها و پیشنهادهایی در رابطه با موضوعات اقتصادی و صنعتی ارائه کردند.

بازدید 1888 بار
مدیر سایت

آخرین‌ها از مدیر سایت